27 Νοε 2016

Εύκολα ο Ναυπακτιακός... 5-0 τον Αμφίλοχο [Φωτο-ρεπορτάζ.]

Ένας εκπληκτικός Ναυπακτιακός όσων αφορά τις τελικές προσπάθειες  όχι όμως όσο αφορά την ευστοχία κατάφερε να ξεπεράσει πολύ εύκολα τον Αμφίλοχο με 5-0 χάνοντας σε όλη την διάρκεια του αγώνα κλασικές ευκαιρίες.
Οι σκόρερς για τους γηπεδούχους στο 8′ ο Καζανάς με ωραίο διαγώνιο συρτό σουτ , στο 64′ και 66′ ο Σταύρος Λαγός , στο 80′ ο Ευθυμιόπουλος και στο 87′ ο Περικλής Παπαποστόλου. Αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι είχαν και τρία δοκάρια αλλά και σωρεία χαμένων ευκαιριών. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν ελάχιστες φορές με σουτ έχω από την περιοχή με κορυφαία του στιγμή την φάση του 74′ όταν ο Σελημάς με γυριστή κεφαλιά δεν θα καταφέρει να νικήσει τον Δουλιώτη που απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
Ναυπακτιακός: Δουλιώτης,Καζανάς, Μπράνης,Δημόπουλος, Μπαλαμπάνης,Θεοχάρης(75′ Ζαχαρόπουλος), Καλαβρουζιώτης(77΄Ευθυμιόπουλος), Λαγός, Παπαποστόλου, Δερβίσης(70 Ανδριτσόπουλος).
Αμφίλοχος: Ευθυμίου, Βασιλάρης, Στρεμμένος,Ξανθόπουλος(λ.τ.30Σελημάς),Παπανίκος, Κοκκώνης Θ.,Κοκκώνης Σ.Προβίδας,Γρομιτσάρης(50’Σαμψώνας),Κουσκούνης(65’Αυγέρης),Παπαστέλιος.
Διαιτητής του αγώνα ο κ. Γκιάφης με βοηθούς τον κ. Λιαλιαμπή και την κ.  Μαρκουτσά.

To  φιλμ του αγώνα:

2′ Σουτ του Θεοχάρη η μπάλα θα πέρασε άουτ.
8′ ΓΚΟΛ Σέντρα από τον Παπαποστόλου η μπάλα στρώνεται στον Καζανά που με διαγώνιο σουτ θα ανοίξει το σκορ για τον Ναυπακτιακό.
14’Μπροστινή μπαλιά του Θεοχάρη δεν προλαβαίνει ο Λαγός βγαίνει και μαζεύει ο Ευθυμίου .
16′ Εκτέλεση κόρνερ του Παπαποστόλου κεφαλιά του Καλαβρουζιώτη η μπάλα λίγο άουτ.
19′ Σέντρα του Λαγού δεν προλαβαίνει ο Καραγιάννης η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.
20′ Σουτ από πλεονεκτική θέση του Παπαποστόλου με προβολή στην πορεία της μπάλας ο Στρεμμένος θα αποσοβήσει τον κίνδυνο για την ομάδα του.
21′ Δυνατό σουτ του Παπαποστόλου από την γραμμή της μεγάλης περιοχής η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Ευθυμίου και καταλήγει άουτ.
24′ Σουτ του Βασιλάρη μπλόκαρε ο Δουλιώτης.
29′ Φάση διαρκείας από τον Ναυπακτιακός θα σώσει με ωραία απόκρουση ο Ευθυμίου.
34’Σούτ του Θεοχάρη μπλοκάρει ο Ευθυμίου.
35′ Ο Θεοχάρης από θέση τετ α τετ δε θα μπορέσει να νικήσει τον Ευθυμίου που με την βοήθεια του δοκαριού θα στείλει την μπάλα κόρνερ.
37’Σέντρα του Καραγιάννη κεφαλιά του Καλαβρουζιώτη μπλοκάρει το Ευθυμίου.
38’Σούτ του Παπαποστόλου μπλοκάρει ο Ευθυμίου.
42′ Σέντρα ο Καραγιάννης δεν μπορεί ο Παπαποστόλου να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.
56′ Σουτ του Σαμψώνα η μπάλα πάνω από το οριζόντιο.
57′ Σουτ του Κοκκώνη η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
60′ Σέντρα από τον Καραγιάννη κεφαλιά του Λαγού η μπάλα στο δοκάρι.
64′ ΓΚΟΛ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Παπαποστόλου η μπάλα περνάει μέσα από πολλά σώματα και ο Λαγός λίγο πριν περάσει η μπάλα την γραμμή την σπρώχνει στα δίκτυα κάνοντας το 2-0.
66′ ΓΚΟΛ Με σουτ ο Λαγός θα κάνει το 3-0.
69′ Σουτ του Καραγιάννη η μπάλα άουτ.
74′ Ωραίο γέμισμα ο Σελημάς με γυριστή κεφαλιά δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Δουλιώτη που έδιωξε εντυπωσιακά.
80′ ΓΚΟΛ Ο Ευθυμιόπουλος με ωραίο πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα κάνοντας το 4-0.
87′ ΓΚΟΛ Με ψηλοκρεμαστό σουτ ο Παπαποστόλου θα διαμορφώσει το τελικό σκορ του αγώνα 5-0.