6 Μαρ 2016

Νικηφόρο πέρασμα Απόλλωνα από την Αμφιλοχία

Τη νίκη με σκορ 2-0 πήρε ο Απόλλωνας Δοκιμίου κερδίζοντας στην Αμφιλοχία τον τοπικό Αμφίλοχο.
Μόλις στο 10' ο Κοτρσότσος έδωσε το προβάδισμα στον Απόλλωνα και στο 75' ο Γιαννακάς έκανε το τελικό 0-2.
Το φίλμ του αγώνα:
3' Σε αντεπίθεση για τον Αμφίλοχο ο Τσούνης έκανε το σουτ άουτ
6' Ατομική προσπάθεια Σ.Κοκώνη που έκανε το σουτ με τον Θεοδωρακόπουλο να μπλοκάρει
7' Από λάθος απόκρουση του Παναγιωτόπουλου ο Νάκας έκανε το σουτ άουτ
10' Γκολ 0-1 Ο Κορομηλάς εκτελεί με πάσα το κόρνερ στον Τζωρτζόπουλο που κάνει το γέμισμα στο β' δοκάρι ο Κατσακλής κάνει κεφαλιά πάσα στον Κοτσότσο και αυτός με κεφαλιά δίνει το προβάδισμα στον Απόλλωνα
15' Ο Θεοδωρακόπουλος νομίζοντας ότι ο διαιτητής Γκιάφης σφύριξε έδωσε κατά λάθος τη μπάλα στον Τσούνη αυτός καθυστέρησε αλλά ο Θεοδωρακόπουλος με διπλή προσπάθεια πρόλαβε.
18' Σέντρα του Σπυριλιώτη ο Κορομηλάς έκανε το πλασέ άουτ
23' Ο Νάκας εκτελεί φάουλ με τον Θεοδωρακόπουλο να μπλοκάρει
33' Κόρνερ του Νάκα κεφαλιά Καβαλάρη ο Καρτσακλής έδιωξε πάνω στη γραμμή
35' Κόρνερ Τζωρτζόπουλου κεφαλιά Κορομηλά στο πρώτο δοκάρι ο Καρτσακλής δεν μπόρεσε στο δεύτερο δοκάρι να προωθήσει την μπάλα στα δίχτυα
39' Ο Τσούνης κάνει την ατομική ενέργεια με τους ανθρώπους της  Αμφιλοχίας να ζητούν πέναλτι καθώς υποστηρίζουν ότι η μπάλα βρήκε στο χέρι του Γαρούφη
40' Ο διαιτητής Γιάφης διέκοψε προσωρινά τον αγώνα καθώς, όπως έγραψε στο Φ.Α., οι φίλαθλοι των γηπεδούχων πετούσαν πετραδάκια στον β' βοηθό
46' Οι άνθρωποι του Απόλλωνα διαμαρτύρονται γιατί δεν τους δόθηκε πέναλτι σε ανατροπή του Ν.Τσακανίκα
50' Φάουλ Νάκα κεφαλιά Κάκκου άουτ
53' Σουτ Κοκώνη Σπ. πέρασε άουτ
54' Αδύναμο σουτ Τσακανίκα άουτ
56' και 57' σουτ του Νάκα πέρασαν άουτ
62' Φάουλ Νάκα μπλόκαρε ο Θεοδωρακόπουλος
65' Ο Κάκκος από τα τρία μέτρα χάνει μοναδική ευκαιρία καθώς το σουτ που επιχειρεί καταλήγει άουτ
67' Κόρνερ του Κορομηλά ο Γαρούφησ στο δεύτερο δοκάρι δεν μπόρεσε να πάρει την κεφαλιά
75' Γκολ 0-2 Ο Κοτρότσος έκανε την ατομική προσπάθεια περνώντας τέσσερις παίκτες βρήκε με πάσα τον Κορομηλά αυτός βρήκε τον Γιαννακά στο σημείο του πέναλτι, που με προσποίηση απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα
90' Σε κόρνερ για τον Αμφίλοχο η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάτι και κατέληξε άουτ

Αμφίλοχος (Κώστας Γιωτόπουλος): Αργύρης, Πανταζή, Λαμπρακόπουλος, Κοκώνης Ευθ., Κάκκος, Μπουμπούλης (60' Σελιμάς), Κοκώνης Σπ., Παπαστέλιος, Τσούνης, Νάκας, Καβαλάρης (53' Ντίνος)

Απόλλων Δοκιμίου (Φαναριώτης - Δάρλας): Θεοδωρακόπουλος, Τσακανίκας Ι., Τζωρτζόπουλος, Γαρούφης, Παναγιωτόπουλος, Κοτρότσος, Καρτσακλής, Κορομηλάς, Γιαννακάς (83' Χατζάρας), Τσακανίκας Ν. (89' Πίτσλιγκερ Γ.Γ.), Σπυριλιώτης (75' ΔαλαγιώργοςΟ