15 Σεπ 2013

Νίκη για τον Αμφίλοχο σε φιλικό με την Αναγ.Στάνου

Νίκη με 5-2 σημείωσε σήμερα η ομάδα του Αμφιλόχου απέναντι στην ομάδα της Στάνου στο στάδιο Αμφιλοχίας.
Να σημειωθεί ότι μέσα στην εβδομάδα ο Αμφίλοχος έδωσε φιλικό αγώνα στο γήπεδο της Στανού με την Αναγέννηση και ηττήθηκε με σκορ 3-1.
Πολύ καλύτερος ο Αμφίλοχος σε όλη την διάρκεια του αγώνα.Ο Αμφίλοχος έδειξε πολύ καλά στοιχεία.
Στο 24' ο Τσιούνης πέρασε όποιον βρήκε από αριστερά και έκανε το 1-0.
Στο 37' ο Τσιούνης από αριστερά ξεπερνάει τον τερματοφύλακα σε κενή
εστία κάνει το 2-0.
Ανώτερος ο Αμφίλοχος στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου με την άμυνα του να είναι αλάνθαστη.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες του Αμφιλόχου δεν χαλάρωσαν και μπήκαν δυνατά για να διευρύνουν το σκορ.
Στο 52' ο Μπεκατώρος με εξαιρετικό σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής στέλνει την μπάλα στο "Γ" της κάνοντας το 3-0.
Στο 60' ο Λιανός,εκτελεί φάουλ με πάσα προς τον Καβαλλάρη αυτός με όμορφο σουτ στην δεξιά γωνία κάνει το 4-0.
Στο 63' ο Nταλάκος κάνει το 4-1 με κεφάλια εντός περιοχής.
Στο 70' ο Καρακώστας με πέναλτι μειώνει σε 4-2.
Στο 80' ο Μακρής περνάει από δεξιά και δίνει έτοιμο γκολ στον Παπαλέξη για το 5-2.
ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ: Λίντας(45' Κατσούδας) Δράκος, Παπανίκος(70' Καραδήμας) Ζαβιτσάνος(45' Καλύβας) Λιανός(55' Βαββάς) Καβαλλάρης(70' Α.Νταρλαγιάννης) Στάμος(55' Καραγιάννης) Καρδούτσος(45' Παπαλέξης) Κοντός(55' Λούντζης) Μπεκατώρος(55' Μακρής) Τσιούνης(60' Δ.Νταρλαγιάννης)
ΑΝΑΓ.ΣΤΑΝΟΥ: Σίμος Χ, Μπιστιντζάνος, Μπαρτζώκας, Νταλάκος, Α, Μπιστιντζάνος, Σκυλογιάννης, Τσιλίκης, Καρακώστας, Ντίνος, Κοντός, Μπότσαρης.