1 Σεπ 2011

Εθνικός Φιλιππιάδας-Αμφίλοχος 6-2

Αν  και  βρέθηκε πίσω  στο  σκορ  με 0-2 μόλις στο 15΄ λεπτό ο Εθνικός Φιλιππιάδας κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και μέσα σε 19΄ λεπτά πέτυχε τέσσερα γκολ, και η λήξη του ημιχρόνου τον βρήκε  μπροστά στο σκορ με 4-2 απέναντι στον νεοφώτιστο Αμφίλοχο.
Ο Εθνικός σε ένα ακόμη παιχνίδι, αν και το ξεκίνημα δεν ήταν το καλύτερο δυνατό, έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και ικανοποίησε τους φιλάθλους που βρεθήκαν στο γήπεδο αλλά και τον προπονητή της ομάδας κ. Γιώργο Γιάννο.
Ο κ. Γιάννος σε ένα ακόμη παιχνίδι χρησιμοποίησε όσους ποδοσφαιριστές είχε στη διάθεση του και έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της συνέχειας.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

6’  λεπτό  δυνατό σουτ του Τσιούνη  στα χέρια του Μπαντή.
12’ λεπτό  ατομική προσπάθεια του Βούρτσα ανατράπηκε από τον Μπαλάφα μέσα στη μεγάλη περιοχή και ο κ. Ντούκας έδειξε το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Τσιούνης και πέτυχε το 0-1 για την ομάδα του.
15’  λεπτό  πάσα του Τσιούνη στον Τρυφέρη και ο τελευταιος με  πλασέ το 0-2.
18’  λεπτό  σέντρα  του  Μπούρμπου   κεφαλιά  του  Μπόμπορη και  μειώνει σε 1-2.
24’  λεπτό  κάθετο δοκάρι του Μπούρμπου στην επαναφορά τις μπάλας πλασάρει ο Μπούρμπος  μπλόκαρε ο τερματοφύλακας .
34’  λεπτό σέντρα του Μπούρμπου κεφαλιά του Κολιού και το 2-2
35’  λεπτό  με ανάποδο  ψαλίδι του Μπόμπορη  το 3-2.
37’  λεπτό  κόρνερ του Μπούρμπου κεφαλιά του Μπαλάφα  το 4-2.
 82’  λεπτό  δοκάρι  οριζόντιο για τον Εθνικό με τον  Γυφτοκώστα
83’  λεπτό  5-2  με  κεφαλιά  του  Πάνου  από  σέντρα  του  Ραβανού
90’  λεπτό  6-2  του  Τσόγκα  με  πλασέ

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : Ντούκας , Ζιώγας , Μπαϊλης

ΕΘΝΙΚΟΣ  ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ : Μπαντής , Κοντογιώργος , Μπαλάφας , Παναγιώτου, Παλιάγκας , Κόλλινς ,  Μπούρμπος , Δημουλιάς , Μπόμπορης , Κολιός , Νταής , (23’ Μούτας )

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ : Σιαπάτης , Ζιάγκας , Ζηγκέρης , Παναγιοτόπουλος , Μητσόπουλος , Καρτσακλής , Τρυφέρης , Ράπτης , Τσιούνης, Αγγελής, Βούρτσας .