26 Οκτ 2013

Τρένο ο Αμφίλοχος - Αναγέννηση Στάνου - Αμφίλοχος 1-2

Στο ματς που έγινε στην Στάνου για την 5η αγωνιστική ανάμεσα στην τοπική ομάδα της Αναγέννησης και του Αμφιλόχου η ομάδα της Αμφιλοχίας επικράτησε με σκορ 1-2.Ο Αμφίλοχος βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά οι ποδοσφαιριστές του έδειξαν εγωισμό γυρίζοντας το παιχνίδι μέσα σε δέκα λεπτά.

1' Ο Μάνθος εκτελεί φάουλ αρκετά έξω από την περιοχή και στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Σίμου
10' Ο Μπότσαρης βγαίνει τετ-α-τετ απέναντι στον Κατσούδα αλλά ο τερματοφύλακας του Αμφιλόχου αποκρούει θεαματικά με τα πόδια
15' 1-0 Παράλληλη μπαλιά του Μπότσαρη,ο Ντίνος από κοντά κάνει το 1-0
16' 1-1 Μόλις ένα λεπτό μετά ο Τσούνης αποφεύγει ωραία δυο παίχτες και με πλασέ γράφει το 1-1
21' Ο Μάνθος κάνει το μακρινό σουτ και η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ
24' Παράλληλη μπαλιά του Μάνθου προς το Τσούνη ο οποίος από κοντά στέλνει την μπάλα ξυστά από το δοκάρι
25' Ο Τσούνης δεν προλαβαίνει να σκοράρει από καλή θέση για γκολ
26' 1-2 Πανέμορφη μπαλιά του Στάμου στην πλάτη της άμυνας,ο Μάνθος με εξαιρετικό ψηλοκρεμαστό σουτ εκτός περιοχής κάνει το 1-2

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Αμφιλόχου προσπάθησε να κρατήσει το σκορ.Σκληρό παιχνίδι και από τις δυο ομάδες,με πολλά φάουλ στο χώρο του κέντρου και ελάχιστες φάσεις

93' Σέντρα του Κατσικοκέρη από τον χώρο του κέντρου ο Καρακώστας πιο ψηλά από όλους από κοντά· όμως βρίσκει απέναντι του τον εξαιρετικό Κατσούδα που κάνει την απόκρουση του αγώνα και στέλνει την μπάλα κόρνερ

Οι δυο ομάδες αγωνίστηκαν δυνατά,έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο και ευχαρίστησαν τους οπαδούς που βρέθηκαν στο γήπεδο.Διακριθέντες για την ομάδα του Αμφιλόχου οι Κατσούδας,Ζαβιτσάνος και Παπανίκος,ενώ για την Αναγέννηση οι Μπιστιντζάνος Α,Ντίνος και Καρακώστας.Αν και εκτός έδρας ματς οι οπαδοί του Αμφιλόχου έδωσαν βροντερό παρών κάτι που θα γίνει και στο επόμενο ματς στην Αμφιλοχία με την Παλαιομάνινα,όπου αναμετρούνται οι καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος.

Αναγ.Στάνου:Σίμος,Μπαρτζώκας,Μπιστιντζάνος Χ,Κοντός,Μπιστιντζάνος Α,Κατσικοκέρης,Τσιλίκης Θ,Ντίνος(45' Τσιλίκης Γ.) Νταλάκος,Καρακώστας,Μπότσαρης

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ:Κατσόυδας,Παπανίκος,Δράκος,Ζαβιτσάνος,Λιανός,Καβαλλάρης,Στάμος,Κοντός(62' Καρδούτσος) Μάνθος,Μπεκατώρος(80' Νταρλαγιάννης Α.) Τσούνης(73' Λούντζης)