14 Νοε 2011

Αμφίλοχος-Πίνδος Κόνιτσας: 2-2

2-2

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι Αμφίλοχος και Πίνδος Κόνιτσας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2. Οι γηπεδούχοι πήραν τον πρώτο τους πόντο στο φετινό πρωτάθλημα ενώ οι φιλοξενούμενοι τον δεύτερο. Το συγκρότημα του Σπύρου Τασούλας προηγήθηκε στο 12ο λεπτό με τον Γιάτσε για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι στο 37' με τον Αγγέλη.
Στο 59' ο Σιώτας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους για να ισοφαρίσει με τον ίδιο τρόπο ο Α. Τσιούνης πέντε λεπτά αργότερα.
ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ: Σιαπάτης, Ζίγγερης, Ζιάκκας (72' Βαϊνάς), Μητσόπουλος, Λιανός, Χρυσούλης, Καρτσακλής, Τζαμαλής, Βούρτσας, Α. Τσιούνης (80' Τριφέρης), Αγγέλης (64' Π. Τσιούνης).

ΠΙΝΔΟΣ (Σπύρος Τασούλας): Καϊσίδης, Βλάχος, Πούλιος (53' λ.τ. Μωϋσιάδης), Μπονόβας, Μουρεχίδης, Κυρτσόγλου (80' Τσαλιαμάνης), Δημόπουλος, Γιάτσε, Χαλούλος, Βαζάτης, Σιώτας (73'Μπαμπούλιας).