26 Φεβ 2017

Αμφίλοχος - Φλόγα Παλαιομάνινας 0-5

Ένα ημίχρονο κατάφερε και αντιστάθηκε ο Αμφίλοχος απέναντι στη φιλοξενούμενη Φλόγα Παλαιομάνινας.
Η ομάδα της Φλόγας πέρασε νικηφόρα από το γήπεδο της Αμφιλοχίας κερδίζοντας τον τοπικό Αμφίλοχο με σκορ 5-0.
Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στην επανάληψη η Φλόγα άνοιξε το σκορ στο 47' Χριστόπουλο, και διπλασίασε στα τέρματά της στο 62' με τον Καντάνη. Το 0-3 πέτυχε ο Πιστιόλης στο 65' με το ίδιο παίκτη στο 77' να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 0-4.
Το τελικό 0-5 διαμόρφωσε ο Χριστόπουλος στο 82'.

Το φίλμ του αγώνα:
19' Σουτ του Ξευγένη μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει σε κάποιο πόδι και περνάει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι άουτ
22' Μεγάλη μπαλιά από δεξιά του Σιαφάκα, η άμυνα της Φλόγας αδρανεί, ο Μιμηγιάννης βγαίνει απέναντι από τον Κατερινόπουλο και τον πλασάρει από πάνω με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ 29' Διαγώνιο σουτ του Ξευγένη μπλοκάρει ο Καρφής 38' Λάθος γύρισμα του Λίτσου ο Σιαφάκας κλέβει την μπάλα και βγαίνει μόνος απέναντι από τον Κατερινόπουλο που του κλείνει το πεδίο και τον αναγκάζει να πλασάρει άστοχα. 42' Εκτέλεση φάουλ του Χριστόπουλου από δεξιά, κεφαλιά του Πιστιόλη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. 47' ΓΚΟΛ: Σουτ του Τουρλίδα από το ύψος της περιοχής. ο Καρφής πέφτει στην γωνία του και αποκρούει με την μπάλα να φτάνει στον Χριστόπουλο που πλασάρει εύστοχα για το 0-1 61' Σουτ του Χριστόπουλου μέσα από την περιοχή η μπάλα κοντράρει στον Αυγέρη και περνάει κόρνερ 62' ΓΚΟΛ: Εκτέλεση του κόρνερ από τον Νάκο ο Καντάνης πιάνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2 65' ΓΚΟΛ: Ο Νάκος με φάουλ φέρνει την μπάλα στην περιοχή, και αριστερά. εκεί ο Πιστιόλης προλαβαίνει τον Καρφή και πιάνει συρτό διαγώνιο σουτ, η μπάλα χτυπάει στο απέναντι κάθετο δοκάρι και καταλήγει στην εστία του Καρφή για το 0-3 77' ΓΚΟΛ: Ατομική προσπάθεια και σούτ του Πιστιόλη με την μπάλα να καταλήγει στην γωνία του Καρφή για το 0-4 82' ΓΚΟΛ: Ο Χριστόπουλος κερδίζει τις κόντρες στην περιοχή, προλαβαίνει και πλασάρει τον Καρφή για το 0-5 Στο 85' αποχώρησε με ενοχλήσεις ο Χριστόπουλος και επειδή είχαν γίνει και οι τρεις αλλαγές η Φλόγα συνέχισε με δέκα παίκτες το υπόλοιπο του αγώνα

Αμφίλοχος: Καρφής, Τύμπας( 50' Γ,Καραγιάννης(78' Γαλαζούλας)), Σιαφάκας, Δράκος, Γ.Παπανίκος, Νταρλαγιάννης, Αυγέρης, Κ.Παπανίκος, Μιμηγιάννης, Καραγιάννης, Χριστοδούλου

Φλόγα: Κατερινόπουλος, Γκουτσέλης (55' Νούλας), Στρεμμένος, Ντζιμάνης, Λίτσος, Καντάνης, Ξευγένης(46' Σαμψώνας), Χριστόπουλος, Πιστιόλης, Νάκος, Κουσκούνης(46' Τουρλίδας)