11 Νοε 2013

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ – ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ 0 – 6

Σε αγώνα που έγινε στο γήπεδο του Παπαδάτου ο Αμφίλοχος αντιμετώπισε τον Αχιλλέα και πήρε την νίκη, εύκολα απέναντι στην τοπική ομάδα με σκορ 0-6.
Πάρα τις απουσίες του Μπεκατώρου και του Κοντού ο Αμφίλοχος ήταν καταιγιστικός. Το ματς όπως ήταν φυσικό πήγε στην δύναμη και υπήρχαν πολλά φάουλ στο χώρο του κέντρου και δυνατές μονομαχίες.
1ο Ημίχρονο
4' Σουτ του Νάκα η μπάλα φεύγει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σκεπτάρη
8' Κόρνερ του Νάκα,ο Καβαλλάρης πιο ψηλά,στέλνει την μπάλα ξυστά από το οριζόντιο δοκάρι
13' Σουτ του Καρδούτσου εντός περιοχής άουτ
14' Λάθος γύρισμα του Λιανού παίρνει ο Σίμος Π. αλλά το σουτ του καταλήγει άουτ
15' Ο Τσούνης βγαίνει τετ-α-τετ διώχνει ο Σκεπτάρης με τα πόδια σε κόρνερ
16' 0-1 Το κόρνερ εκτελεί ο Μάνθος και ο Λιανός με κεφάλια από κοντά κάνει το 0-1
20' Κόρνερ του Νάκα ο Λιανός κάνει την κεφαλιά και η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ
23' Σουτ του Πασά από κοντά λίγο άουτ
25' Ο Στάμος σουτάρει εκτός περιοχής η μπάλα φεύγει άουτ
35' 0-2 Ο Καβαλλάρης πασάρει στον Καρδούτσο ο οποίος από το ύψος του πέναλτι σκοράρει
37' Ο Καλύβας αποφεύγει ωραία δυο παίχτες από δεξιά σεντράρει, αλλά ο Τσούνης δεν προλαβαίνει να σουτάρει
2ο Ημίχρονο

51' Ο Καβαλλάρης σουτάρει εντός περιοχής η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
55' Το ματς διακόπτεται για λίγα λεπτά,οπαδοί του Αχιλλέα πετούν αντικείμενα στο εποπτη
60' Ο Ζαβιτσάνος αποφεύγει δυο αντιπάλους πασάρει στον Καβαλλάρη,ο οποίος θα ανατραπεί εντός περιοχής.Πέναλτι για τον Αμφίλοχο
61' 0-3 Ο Τσούνης εκτελεί εύστοχα το πέναλτι
63' Ο Ζαβιτσάνος πασάρει στον Καβαλλάρη ο οποίος εντός περιοχής στέλνει την μπάλα άουτ
67' 0-4 Σέντρα σουτ από τον Ζαβιτσάνο η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και ο Παπαλέξης από κοντά με κεφαλιά σκοράρει
70' 0-5 Ο Μάνθος μπαίνει στην περιοχή από αριστερά και κάνει το δυνατό σουτ το οποίο θα καταλήξει στα δίχτυα του Σκεπτάρη
80' 0-6 Ο Τσούνης αρχίζει από το κέντρο και αποφεύγει όποιον βρει, σουτάρει εντός περιοχής ο Σκεπτάρης δεν μπορεί να κάνει τίποτα
Ο Αμφίλοχος ήταν καλύτερος σε όλη την διάρκεια του ματς και δεν απειλήθηκε καθόλου σε όλο το 90λέπτο.
Από την άλλη ο Αχιλλέας παραμένει τελευταίος με ένα βαθμό. Διακριθέντες για την ομάδα του Αχιλλέα οι Σίμος Θωμ,Σίμος Π. ενώ για τον Αμφίλοχο οι Καλύβας, Ζαβιτσάνος, Στάμος.
Ο Αμφίλοχος εξακολουθεί να είναι πρώτος με 18 βαθμούς, η Φλόγα Παλαιομάνινας δεύτερη με 17 βαθμούς και η Αναγ.Στάνου τρίτη με 14 βαθμούς.
Αχ.Παπαδάτου: Σκεπτάρης, Ρούπας Χ, Ρούπας Δ, Σίμος Β, Σαλαγιάννης (C),Τσιλίκας Θ, Σίμος Θωμ, Σίμος Θεοδ, Τσιλίκας Η, Γεροπάνος, Σίμος Π, Πασσάς.
ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ: Λίντας, Καλύβας, Ζαβιτσάνος, Λιανός (75' Λούντζης) Παπανίκος, Στάμος (C), Καβαλλάρης (70' Νταρλαγιάννης Δ) Νάκας, Μάνθος, Καρδούτσος (62' Παπαλέξης) Τσούνης.