Δεν συνάντησε δυσκολίες σήμερα ο Εθνικός Φιλιππιάδας απέναντι στον Αμφίλοχο και πήρε μια εύκολη νίκη με σκορ 5-1.
Η νεανική ομάδα του Εθνικού ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και εκτός από τα 5 γκολ είχε σωρεία χαμένων ευκαιριών, ένα δοκάρι και θα μπορούσε να είχε πετύχει περισσότερα γκολ απέναντι σε μια ομάδα που σε όλο το 90λέπτο είχε παθητικό ρολό.
Στα αξιοσημείωτα του σημερινού παιχνιδιού είναι οι λιγοστοί φίλαθλοι που βρέθηκαν στις εξέδρες του Δημοτικού γηπέδου Φιλιππιάδας, και ενόψει και της κρίσιμης Γ.Σ. της Τετάρτης ο σύλλογος χρειάζεται την βοήθεια όλων και κυρίως αυτά τα νέα παιδιά που σήμερα με την απόδοση τους έδειξαν ότι είναι το μέλλον του Εθνικού.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
5΄ λεπτό κάθετη πάσα του Δημουλιά βγάζει μόνο του τον Κολιό απέναντι από τον Σαπάτη ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε με πλασέ να πετύχει το 1-0.
11΄ λεπτό σέντρα του Παναγιώτου στην πορεία της μπάλας ο Μπόμπορης ο οποίος με πλασέ από το ύψος του πέναλτι πέτυχε το 2-0.
14΄ λεπτό καλό σουτ του Παναγιώτου μπλόκαρε ο Σαπάτης.
18΄ λεπτό ο Δημουλιάς με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Σαπάτη και πέτυχε το 3-0.
25΄ λεπτό καλό σουτ του Κολιού μπλόκαρε ο Σαπάτης.
29 λεπτό καλό σουτ του Δημουλιά μπλόκαρε ο Σαπάτης.
31΄ λεπτό κάθετη πάσα του Τσακανίκα στον Δημουλιά και ο τελευταίος με πλασέ από κοντά το 4-0.